Apem Inc. 420113B14
420113B14 picture photo
Mfg. Part Number
420113B14
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
CONTROL KNOB
Datasheet Download
420113B14.pdf
Availability of 420113B14
QUANTITY
420113B14 Order Process
Ship out your order
Specifications of 420113B14
Internal Part NumberEIS-420113B14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
Series42011
StyleCylindrical
TypeSmooth
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter1.255" (31.90mm)
Height0.551" (14.00mm)
IndicatorLine on Top
MaterialMetal
ColorBlack
Features6-32 Set Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)420113B14
Related Links4201, 420113B14 Datasheet, Apem Inc. Distributor
420113B14 Details Description
Related parts for 420113B14
IC CONTROLLER LI-ION 4.5V 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5700K 3SMD datasheet.pdf
MODULAR JACK SE, 6/6, GOLD FLASH datasheet.pdf
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD datasheet.pdf