Laird Technologies EMI 4208FH51K02120
4208FH51K02120 picture photo
Mfg. Part Number
4208FH51K02120
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
IO NICU NRS PU V0 REC
Datasheet Download
4208FH51K02120.pdf
Availability of 4208FH51K02120
QUANTITY
4208FH51K02120 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4208FH51K02120
Internal Part NumberEIS-4208FH51K02120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package54
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.040" (1.00mm)
Width0.395" (10.00mm)
Length21.200" (538.48mm)
Adhesive-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4208FH51K02120
Related Links4208FH5, 4208FH51K02120 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4208FH51K02120 Details Description
Related parts for 4208FH51K02120
LCD MODULE 20X4 CHARACTER W/LED datasheet.pdf
RES WW 3W 4.7 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W TO247AD datasheet.pdf
ADAPTER DIFFUSION PLATE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
ER 3C 3#16S PIN RECP datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf