API Delevan 4232R-221J
4232R-221J picture photo
Mfg. Part Number
4232R-221J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 442MA 680 MOHM
Datasheet Download
4232R-221J.pdf
Availability of 4232R-221J
QUANTITY
4232R-221J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-221J
Internal Part NumberEIS-4232R-221J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating442mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-221J
Related Links4232R, 4232R-221J Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-221J Details Description
Related parts for 4232R-221J
CONN HEADER RT/A .100 10POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR DIGITAL WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 290MA 1.5 OHM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 3K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ATTACHMENT PLUG W/SURGE PROTECT datasheet.pdf
RES SMD 4.648K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 18VC SOT143 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf