API Delevan 4232R-333H
4232R-333H picture photo
Mfg. Part Number
4232R-333H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-333H.pdf
Availability of 4232R-333H
QUANTITY
4232R-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-333H
Internal Part NumberEIS-4232R-333H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-333H
Related Links4232R, 4232R-333H Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-333H Details Description
Related parts for 4232R-333H
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.56A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf