API Delevan 4232R-333H
4232R-333H picture photo
Mfg. Part Number
4232R-333H
Brief Description
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-333H.pdf
Availability of 4232R-333H
QUANTITY
4232R-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-333H
Internal Part NumberEIS-4232R-333H
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-333H
Related Links4232R, 4232R-333H Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-333H Details Description
Related parts for 4232R-333H
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB37 PLASTIC BLCK datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 3A IPAK datasheet.pdf
IC LINE DRVR ADSL/ADSL2 16LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 54PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf