API Delevan 4232R-391F
4232R-391F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-391F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 380MA 840 MOHM
Datasheet Download
4232R-391F.pdf
Availability of 4232R-391F
QUANTITY
4232R-391F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-391F
Internal Part NumberEIS-4232R-391F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4232R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±1%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant180MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-391F
Related Links4232R, 4232R-391F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-391F Details Description
Related parts for 4232R-391F
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO215AB datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf