API Delevan 4232R-392F
4232R-392F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-392F
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 385MA 1.4 OHM
Datasheet Download
4232R-392F.pdf
Availability of 4232R-392F
QUANTITY
4232R-392F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-392F
Internal Part NumberEIS-4232R-392F
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance3.9µH
Tolerance±1%
Current Rating385mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-392F
Related Links4232R, 4232R-392F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-392F Details Description
Related parts for 4232R-392F
CONN FERRULE W TYPE 16AWG RED datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf