API Delevan 4232R-682F
4232R-682F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-682F
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 294MA 2.4 OHM
Datasheet Download
4232R-682F.pdf
Availability of 4232R-682F
QUANTITY
4232R-682F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-682F
Internal Part NumberEIS-4232R-682F
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance6.8µH
Tolerance±1%
Current Rating294mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-682F
Related Links4232R, 4232R-682F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-682F Details Description
Related parts for 4232R-682F
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 3.6A TO-220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE MOD 375A 700V BLADE datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A DUAL 16POS datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 A195 RSMAM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf