API Delevan 4232R-822F
4232R-822F picture photo
Mfg. Part Number
4232R-822F
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 263MA 3 OHM SMD
Datasheet Download
4232R-822F.pdf
Availability of 4232R-822F
QUANTITY
4232R-822F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4232R-822F
Internal Part NumberEIS-4232R-822F
TypeWirewound
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±1%
Current Rating263mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4232R-822F
Related Links4232R, 4232R-822F Datasheet, API Delevan Distributor
4232R-822F Details Description
Related parts for 4232R-822F
CONN RING 250-300 MCM #3/8 SOLIS datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
NEST FRONT BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
HDM W/FA SMPO130F160F LM CUTS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf
220UF 63V 10X25 datasheet.pdf