CTS Electronic Components 425F11A025M0000
425F11A025M0000 picture photo
Mfg. Part Number
425F11A025M0000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F11A025M0000.pdf
Availability of 425F11A025M0000
QUANTITY
425F11A025M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F11A025M0000
Internal Part NumberEIS-425F11A025M0000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F11A025M0000
Related Links425F11A, 425F11A025M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F11A025M0000 Details Description
Related parts for 425F11A025M0000
ACCY HOLD-DOWN CLIP FOR HG SCKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FRAM 38TSSOP datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS STRGHT SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 100 FT YL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf