CTS Electronic Components 425F22A016M3676
425F22A016M3676 picture photo
Mfg. Part Number
425F22A016M3676
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.3676MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F22A016M3676.pdf
Availability of 425F22A016M3676
QUANTITY
425F22A016M3676 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F22A016M3676
Internal Part NumberEIS-425F22A016M3676
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Datasheet Update425 Series Side
425 Series Top
RoHS Information425 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series425
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.3676MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F22A016M3676
Related Links425F22A, 425F22A016M3676 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F22A016M3676 Details Description
Related parts for 425F22A016M3676
THERMISTOR 47K OHM NTC SMT 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SUP QUAD 32TQFN datasheet.pdf
CAP POLYMER 8.2UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 18W datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 430MA 530 MOHM datasheet.pdf