CTS Electronic Components 425F22A040M0000
425F22A040M0000 picture photo
Mfg. Part Number
425F22A040M0000
Brief Description
Crystal 40.0000MHz 20ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
425F22A040M0000.pdf
Availability of 425F22A040M0000
QUANTITY
425F22A040M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 425F22A040M0000
Internal Part NumberEIS-425F22A040M0000
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)425F22A040M0000
Related Links425F22A, 425F22A040M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
425F22A040M0000 Details Description
Related parts for 425F22A040M0000
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 0.6A SYNC 5USMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 442 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf