CTS Electronic Components 4300-005LF
4300-005LF picture photo
Mfg. Part Number
4300-005LF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER EMI 10000 PF C TYPE
Datasheet Download
4300-005LF.pdf
Availability of 4300-005LF
QUANTITY
4300-005LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4300-005LF
Internal Part NumberEIS-4300-005LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series4300
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Voltage70V
Current5A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Height (Max)-
Size / Dimension0.156" Dia x 0.110" L (3.96mm x 2.79mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4300-005LF
Related Links4300-, 4300-005LF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
4300-005LF Details Description
Related parts for 4300-005LF
INDUCT ARRAY 2 COIL 101.6UH SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 300MA UNREG DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR 5C 2#4 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
20 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 37.5MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf