API Delevan 4302-151J
4302-151J picture photo
Mfg. Part Number
4302-151J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 1A 150 MOHM SMD
Datasheet Download
4302-151J.pdf
Availability of 4302-151J
QUANTITY
4302-151J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302-151J
Internal Part NumberEIS-4302-151J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4302
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePowdered Iron
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant375MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302-151J
Related Links4302, 4302-151J Datasheet, API Delevan Distributor
4302-151J Details Description
Related parts for 4302-151J
JUMPER-H9992TR/A3047R/X 2" datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 2A MBS-2 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
GROUND-REFERENCE MODULE 150VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf