API Delevan 4302R-103H
4302R-103H picture photo
Mfg. Part Number
4302R-103H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD
Datasheet Download
4302R-103H.pdf
Availability of 4302R-103H
QUANTITY
4302R-103H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302R-103H
Internal Part NumberEIS-4302R-103H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4302R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePowdered Iron
Inductance10µH
Tolerance±3%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302R-103H
Related Links4302R, 4302R-103H Datasheet, API Delevan Distributor
4302R-103H Details Description
Related parts for 4302R-103H
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 14A RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC FPGA 278 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA/SLOT/STDF datasheet.pdf
CONNECTPORT X2E ZB WI-FI SE NA datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf