API Delevan 4302R-391H
4302R-391H picture photo
Mfg. Part Number
4302R-391H
Brief Description
FIXED IND 390NH 825MA 220 MOHM
Datasheet Download
4302R-391H.pdf
Availability of 4302R-391H
QUANTITY
4302R-391H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302R-391H
Internal Part NumberEIS-4302R-391H
Material - CorePowdered Iron
Inductance390nH
Tolerance±3%
Current Rating825mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302R-391H
Related Links4302R, 4302R-391H Datasheet, API Delevan Distributor
4302R-391H Details Description
Related parts for 4302R-391H
DIODE ARRAY GP 70V 215MA SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
TAPE FILAMENT 36MM X 55M datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 6 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD datasheet.pdf
AB 4C 4#12 PIN CABLE RECEP datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 400 CLBs, 7000 Gates, 166MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf