Bourns Inc. 4304M-101-102
4304M-101-102 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-101-102
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 1K OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-101-102.pdf
Availability of 4304M-101-102
QUANTITY
4304M-101-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-101-102
Internal Part NumberEIS-4304M-101-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-101-102
Related Links4304M-, 4304M-101-102 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-101-102 Details Description
Related parts for 4304M-101-102
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LEAD ASY,LGH3,SHLD W/GLAS BRAI datasheet.pdf
3100UF 450V 76X219 85C ST datasheet.pdf