Bourns Inc. 4304M-101-682
4304M-101-682 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-101-682
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-101-682.pdf
Availability of 4304M-101-682
QUANTITY
4304M-101-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-101-682
Internal Part NumberEIS-4304M-101-682
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-101-682
Related Links4304M-, 4304M-101-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-101-682 Details Description
Related parts for 4304M-101-682
IC REG LDO 2.5V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 7W MONO AB 10SIP datasheet.pdf
IC DELAY LN 10TAP 300NS 14TSSOP datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTRLR/MONTR 24TQFN datasheet.pdf
FUSE 32V 12A F/A LIFT TRUCK 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf