Bourns Inc. 4420P-2-821
4420P-2-821 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-2-821
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 820 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-2-821.pdf
Availability of 4420P-2-821
QUANTITY
4420P-2-821 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-2-821
Internal Part NumberEIS-4420P-2-821
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series4400P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-2-821
Related Links4420P, 4420P-2-821 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-2-821 Details Description
Related parts for 4420P-2-821
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 325MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 500MA SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
LASER LABEL OLEFIN 2.00 datasheet.pdf
IC VCXO 25MHZ 8SOIC datasheet.pdf
47UF 100V 10X12MM 105C 2000H datasheet.pdf