Bourns Inc. 4304M-102-101
4304M-102-101 picture photo
Mfg. Part Number
4304M-102-101
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-102-101.pdf
Availability of 4304M-102-101
QUANTITY
4304M-102-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-102-101
Internal Part NumberEIS-4304M-102-101
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-102-101
Related Links4304M-, 4304M-102-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-102-101 Details Description
Related parts for 4304M-102-101
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .250 RTANG AU datasheet.pdf
RES SMD 113KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
26-8 ETHERNET CABLE CAT5 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
IC 8CH VIDEO/AUDIO DCDR LQFP datasheet.pdf
HB.16.BU.S datasheet.pdf
AB 30C 24#16,6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
192KHZ SIX CHANNEL SACD COMPATIBLE AUDIO DAC IC datasheet.pdf