Bourns Inc. 4306H-101-104
4306H-101-104 picture photo
Mfg. Part Number
4306H-101-104
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306H-101-104.pdf
Availability of 4306H-101-104
QUANTITY
4306H-101-104 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306H-101-104
Internal Part NumberEIS-4306H-101-104
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306H-101-104
Related Links4306H-, 4306H-101-104 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306H-101-104 Details Description
Related parts for 4306H-101-104
IC REG LDO 2.5V 0.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 12-10AWG 10MM P-G datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CRIMP TOOL MINI W/LOCATOR datasheet.pdf
QKE DIL PCB datasheet.pdf
220UF 63V 10X20 85C RAD datasheet.pdf