Bourns Inc. 4306H-101-302
4306H-101-302 picture photo
Mfg. Part Number
4306H-101-302
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 3K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306H-101-302.pdf
Availability of 4306H-101-302
QUANTITY
4306H-101-302 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306H-101-302
Internal Part NumberEIS-4306H-101-302
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306H-101-302
Related Links4306H-, 4306H-101-302 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306H-101-302 Details Description
Related parts for 4306H-101-302
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf