Bourns Inc. 4306H-101-391
4306H-101-391 picture photo
Mfg. Part Number
4306H-101-391
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 390 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306H-101-391.pdf
Availability of 4306H-101-391
QUANTITY
4306H-101-391 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306H-101-391
Internal Part NumberEIS-4306H-101-391
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306H-101-391
Related Links4306H-, 4306H-101-391 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306H-101-391 Details Description
Related parts for 4306H-101-391
DIODE ZENER 24V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX1921 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMB datasheet.pdf
RES 50K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 18PIN CRIMP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
MICRO 15C SKT 24" YEL JACKS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
RES 249K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf