Bourns Inc. 4306M-101-512LF
4306M-101-512LF picture photo
Mfg. Part Number
4306M-101-512LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 5.1K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306M-101-512LF.pdf
Availability of 4306M-101-512LF
QUANTITY
4306M-101-512LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306M-101-512LF
Internal Part NumberEIS-4306M-101-512LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306M-101-512LF
Related Links4306M-1, 4306M-101-512LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306M-101-512LF Details Description
Related parts for 4306M-101-512LF
RELAY TELECOM DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 802.11B/G/N 8XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 38QFN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 230V datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf