Bourns Inc. 4306M-102-223
4306M-102-223 picture photo
Mfg. Part Number
4306M-102-223
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 22K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306M-102-223.pdf
Availability of 4306M-102-223
QUANTITY
4306M-102-223 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306M-102-223
Internal Part NumberEIS-4306M-102-223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306M-102-223
Related Links4306M-, 4306M-102-223 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306M-102-223 Details Description
Related parts for 4306M-102-223
IC QUAD DIFF LINE REC 16-SOIC datasheet.pdf
HEATSHRNK DL WL Q53X 3/16"X4'BLK datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 1CH 2.7-5.5V 20SOIC datasheet.pdf
QX CBL HST SER M12-DB9 3M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 600V TO-94 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 80W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf