Bourns Inc. 4306M-102-223
4306M-102-223 picture photo
Mfg. Part Number
4306M-102-223
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 22K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306M-102-223.pdf
Availability of 4306M-102-223
QUANTITY
4306M-102-223 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306M-102-223
Internal Part NumberEIS-4306M-102-223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306M-102-223
Related Links4306M-, 4306M-102-223 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306M-102-223 Details Description
Related parts for 4306M-102-223
IC MCU 8BIT 3KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 28DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX HER 2.3" 8X8 datasheet.pdf