Bourns Inc. 4306R-101-121LF
4306R-101-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-121LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-121LF.pdf
Availability of 4306R-101-121LF
QUANTITY
4306R-101-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-121LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-121LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-121LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-121LF Details Description
Related parts for 4306R-101-121LF
IC REG LDO 5V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 1.5A SYNC 10LLP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 3A datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 7POS datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG-SCKT 300MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf