Bourns Inc. 4306R-101-121LF
4306R-101-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-121LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-121LF.pdf
Availability of 4306R-101-121LF
QUANTITY
4306R-101-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-121LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package35
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-121LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-121LF Details Description
Related parts for 4306R-101-121LF
IC ADC 12BIT 3MSPS 8MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 125A datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 31POS .3MM datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 1HEADER 2LD 24" datasheet.pdf