Bourns Inc. 4306R-101-182LF
4306R-101-182LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-182LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-182LF.pdf
Availability of 4306R-101-182LF
QUANTITY
4306R-101-182LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-182LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-182LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-182LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-182LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-182LF Details Description
Related parts for 4306R-101-182LF
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 580MA 673 MOHM datasheet.pdf