Bourns Inc. 4306R-101-223LF
4306R-101-223LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-223LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-223LF.pdf
Availability of 4306R-101-223LF
QUANTITY
4306R-101-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-223LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-223LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package35
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-223LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-223LF Details Description
Related parts for 4306R-101-223LF
IC GENERATOR CRYSTAL CLOCK 8SOIC datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
GDT 75V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 28-SSOP datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR HF/VHF/UHF M244 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf