Bourns Inc. 4306R-101-274LF
4306R-101-274LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-274LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 270K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-274LF.pdf
Availability of 4306R-101-274LF
QUANTITY
4306R-101-274LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-274LF
Internal Part NumberEIS-4306R-101-274LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-274LF
Related Links4306R-1, 4306R-101-274LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-274LF Details Description
Related parts for 4306R-101-274LF
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 5MM R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SW DIP SLIDE SPST 4P UNSEALD 24V datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ACCES REDUCER PG 29-21 WITH O-R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf