Bourns Inc. 4306R-102-100
4306R-102-100 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-100
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 10 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-100.pdf
Availability of 4306R-102-100
QUANTITY
4306R-102-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-100
Internal Part NumberEIS-4306R-102-100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-100
Related Links4306R-, 4306R-102-100 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-100 Details Description
Related parts for 4306R-102-100
CONN HEADR 10POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 44-MQFP datasheet.pdf
DIODE PIN RF SWITCH 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 425TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 35A TO247 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf