Bourns Inc. 4306R-102-220LF
4306R-102-220LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-220LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 22 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-220LF.pdf
Availability of 4306R-102-220LF
QUANTITY
4306R-102-220LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-220LF
Internal Part NumberEIS-4306R-102-220LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-220LF
Related Links4306R-1, 4306R-102-220LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-220LF Details Description
Related parts for 4306R-102-220LF
LED LT BAR 8.89X19.05MM SGL HER datasheet.pdf
CONN RCPT 49POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 9POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 34POS DL .100 BLK datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 2.1-4.2GHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
680UF 100V 21X39 AXIAL datasheet.pdf