ITT Cannon, LLC CA3102R22-14PZF80A206
CA3102R22-14PZF80A206 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R22-14PZF80A206
Brief Description
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102R22-14PZF80A206.pdf
Availability of CA3102R22-14PZF80A206
QUANTITY
CA3102R22-14PZF80A206 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R22-14PZF80A206
Internal Part NumberEIS-CA3102R22-14PZF80A206
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Zinc Plated, Black
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R22-14PZF80A206
Related LinksCA3102R22-, CA3102R22-14PZF80A206 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R22-14PZF80A206 Details Description
Related parts for CA3102R22-14PZF80A206
RES 15 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
FILTER EMI 22PF 100V RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP POLY 1UF 20% 35V SMD datasheet.pdf