Bourns Inc. 4306R-102-824LF
4306R-102-824LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-824LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 820K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-824LF.pdf
Availability of 4306R-102-824LF
QUANTITY
4306R-102-824LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-824LF
Internal Part NumberEIS-4306R-102-824LF
Standard Package250
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-824LF
Related Links4306R-1, 4306R-102-824LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-824LF Details Description
Related parts for 4306R-102-824LF
RES ARRAY 3 RES 18K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 17000UF 75V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET 3N-CH 600V 49A SP1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W SMBG datasheet.pdf