Bourns Inc. 4308H-102-153
4308H-102-153 picture photo
Mfg. Part Number
4308H-102-153
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-102-153.pdf
Availability of 4308H-102-153
QUANTITY
4308H-102-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-102-153
Internal Part NumberEIS-4308H-102-153
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-102-153
Related Links4308H-, 4308H-102-153 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-102-153 Details Description
Related parts for 4308H-102-153
CONN EDGECARD 122POS .100 WW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN PLUG WEDGE 8POS GREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 10KHZ 8MSOP datasheet.pdf
OSC 24.576000 MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ datasheet.pdf