SiTIME SIT8009AI-31-XXX-000.FP000
SIT8009AI-31-XXX-000.FP000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT8009AI-31-XXX-000.FP000
Brief Description
OSC PROGRAMMABLE 5032
Datasheet Download
SIT8009AI-31-XXX-000.FP000.pdf
Availability of SIT8009AI-31-XXX-000.FP000
QUANTITY
SIT8009AI-31-XXX-000.FP000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8009AI-31-XXX-000.FP000
Internal Part NumberEIS-SIT8009AI-31-XXX-000.FP000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8009
PackagingBulk
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range115MHz ~ 137MHz
FunctionEnable/Disable, Standby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 2.8V, 3V, 3.3V
Frequency Stability±20ppm, ±25ppm, ±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)7.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA