Bourns Inc. 4308M-101-223
4308M-101-223 picture photo
Mfg. Part Number
4308M-101-223
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-101-223.pdf
Availability of 4308M-101-223
QUANTITY
4308M-101-223 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-101-223
Internal Part NumberEIS-4308M-101-223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-101-223
Related Links4308M-, 4308M-101-223 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-101-223 Details Description
Related parts for 4308M-101-223
RES ARRAY 6 RES 22 OHM 12SRT datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 34V SNT-4A datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 30POS 28AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 6POS datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf
RF LOG DETECT CNTRL 2.7GHZ 8MSOP datasheet.pdf