Bourns Inc. 4308R-101-564
4308R-101-564 picture photo
Mfg. Part Number
4308R-101-564
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 560K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-101-564.pdf
Availability of 4308R-101-564
QUANTITY
4308R-101-564 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-101-564
Internal Part NumberEIS-4308R-101-564
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-101-564
Related Links4308R-, 4308R-101-564 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-101-564 Details Description
Related parts for 4308R-101-564
TRANS PNP 25V 5A DPAK datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 6-CHAN 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
MOUNT/ALIGN BRKT TRPL 24ELEMENT datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
33UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf