Bourns Inc. 4308R-102-225LF
4308R-102-225LF picture photo
Mfg. Part Number
4308R-102-225LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2M OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-102-225LF.pdf
Availability of 4308R-102-225LF
QUANTITY
4308R-102-225LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-102-225LF
Internal Part NumberEIS-4308R-102-225LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-102-225LF
Related Links4308R-1, 4308R-102-225LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-102-225LF Details Description
Related parts for 4308R-102-225LF
RELAY SSR AC 90A 280VAC PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SO datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT HSING PIN 4POS CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 16LFCSP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V U-DFN2020-6 datasheet.pdf
PRESSURE MODULE 0 TO 5000 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC datasheet.pdf