Bourns Inc. 4309R-101-100LF
4309R-101-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-100LF.pdf
Availability of 4309R-101-100LF
QUANTITY
4309R-101-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-100LF
Internal Part NumberEIS-4309R-101-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-100LF
Related Links4309R-1, 4309R-101-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-100LF Details Description
Related parts for 4309R-101-100LF
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
IC SRAM 36KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 64.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LT GRIND&BLEND DISC TR 1" A CRS datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf