Bourns Inc. 4309R-101-101LF
4309R-101-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-101LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-101LF.pdf
Availability of 4309R-101-101LF
QUANTITY
4309R-101-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-101LF
Internal Part NumberEIS-4309R-101-101LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-101LF
Related Links4309R-1, 4309R-101-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-101LF Details Description
Related parts for 4309R-101-101LF
RES SMD 1.96K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 3/4" X 5YD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 9V OUT datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH ULOW 8DSBGA datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA X3DFN2 datasheet.pdf
CAP TRIM 2.5-12PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf