Bourns Inc. 4309R-101-203LF
4309R-101-203LF picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-203LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-203LF.pdf
Availability of 4309R-101-203LF
QUANTITY
4309R-101-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-203LF
Internal Part NumberEIS-4309R-101-203LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-203LF
Related Links4309R-1, 4309R-101-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-203LF Details Description
Related parts for 4309R-101-203LF
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 70MA 12.3 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 800V FO-T-A datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 50 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf