Bourns Inc. 4310H-101-151LF
4310H-101-151LF picture photo
Mfg. Part Number
4310H-101-151LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 150 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-101-151LF.pdf
Availability of 4310H-101-151LF
QUANTITY
4310H-101-151LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-101-151LF
Internal Part NumberEIS-4310H-101-151LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-101-151LF
Related Links4310H-1, 4310H-101-151LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-101-151LF Details Description
Related parts for 4310H-101-151LF
KIT COVER/END FAN FOR LP250 SER datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.91M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-UMAX datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER FLASH SDIP28 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
PANEL SIDE 63X23.6" BEIGE 1/PR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V 10% BX 1805 datasheet.pdf