Bourns Inc. 4310H-101-471
4310H-101-471 picture photo
Mfg. Part Number
4310H-101-471
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-101-471.pdf
Availability of 4310H-101-471
QUANTITY
4310H-101-471 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-101-471
Internal Part NumberEIS-4310H-101-471
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-101-471
Related Links4310H-, 4310H-101-471 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-101-471 Details Description
Related parts for 4310H-101-471
CAP TANT 22UF 3V 10% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.1A 5DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 37 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf