Bourns Inc. 4310H-102-103
4310H-102-103 picture photo
Mfg. Part Number
4310H-102-103
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-102-103.pdf
Availability of 4310H-102-103
QUANTITY
4310H-102-103 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-102-103
Internal Part NumberEIS-4310H-102-103
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-102-103
Related Links4310H-, 4310H-102-103 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-102-103 Details Description
Related parts for 4310H-102-103
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.33 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE ANLG I/O ADAPTER ZNET 2.5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 202MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf