Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD9K53
RNF14FTD9K53 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD9K53
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD9K53.pdf
Availability of RNF14FTD9K53
QUANTITY
RNF14FTD9K53 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD9K53
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD9K53
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRNF General Purpose and Precision Metal Film Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD9K53
Related LinksRNF14F, RNF14FTD9K53 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD9K53 Details Description
Related parts for RNF14FTD9K53
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 3/8" 1.00" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 9.55K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 2POS W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SKT datasheet.pdf