Bourns Inc. 4310H-102-105
4310H-102-105 picture photo
Mfg. Part Number
4310H-102-105
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-102-105.pdf
Availability of 4310H-102-105
QUANTITY
4310H-102-105 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-102-105
Internal Part NumberEIS-4310H-102-105
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-102-105
Related Links4310H-, 4310H-102-105 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-102-105 Details Description
Related parts for 4310H-102-105
FIXED IND 27UH 3.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14MHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 1A DO41 datasheet.pdf
PLUG 7POS 0 DEG BLK/BLK 2.7-3.9 datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf