Bourns Inc. 4310M-101-682
4310M-101-682 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-101-682
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-101-682.pdf
Availability of 4310M-101-682
QUANTITY
4310M-101-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-101-682
Internal Part NumberEIS-4310M-101-682
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-101-682
Related Links4310M-, 4310M-101-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-101-682 Details Description
Related parts for 4310M-101-682
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 9/16" datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
60733A103 NSULATION PUNCH datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf