Bourns Inc. 4310M-102-100LF
4310M-102-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-100LF.pdf
Availability of 4310M-102-100LF
QUANTITY
4310M-102-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-100LF
Internal Part NumberEIS-4310M-102-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-100LF
Related Links4310M-1, 4310M-102-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-100LF Details Description
Related parts for 4310M-102-100LF
IC GP LV COMPARATOR SOT-23-5 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8.5VC 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.05A SSMINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CERM FILTER 455 KHZ datasheet.pdf
RES SMD 12.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf